شیوه‌های اجرای اصلاح الگوی مصرف تبیین شود

خبرگزاری فارس: امام جمعه بجستان گفت: برای اجرای صحیح الگوی اصلاح مصرف شیوه‌های اجرایی آن باید تبیین شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجستان، محمدحسین ایزدی ظهر امروز در جلسه‌ای که با حضور مسئولان اداره‌های شهرستان برگزار شد اظهار داشت: اجرایی شدن اصلاح الگوی مصرف باید مورد بررسی قرار گیرد و شیوه‌های آن به وضوح بیان شود.
در ابتدای جلسه ایزدی امام جمعه بجستان با تشکر از حضور پرشور مردم در مراسم عزاداری امام حسین(ع)، خواستار حضور پرشور مردم در راهپیمایی حماسه 9 دی شد و همت مسئولان شهرستان را به‌ویژه در بحث نظارت بر کنترل قیمت ها خواستار شد.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بجستان به مباحث مورد بحث در جلسه اشاره کرد و اظهار داشت: در این جلسه در مورد روز ملی بصیرت و میثاق امت با ولایت، گسترش فرهنگ اصلاح الگوی مصرف و تهیه سرود محلی شهرستان بحث می‌شود.
بخشدار یونسی نیز خواستار تهیه و پخش بروشوری در مورد اطلاعات یارانه ها و همچنین احادیث و روایات مربوط به صرفه‌جویی شد.
رئیس آبفای روستایی بجستان با انتقاد از ستاد اصلاح الگوی مصرف ادارات اظهار داشت: در روستاهای بجستان تا قبل از شروع هدفمندی یارانه‌ها هر متر مکعب آب با 10 درصد قیمت تمام شده به دست مشترکان می‌رسید که موجب اسراف در مصرف می‌شد اما دولت نرخ تعرفه‌ها را واقعی‌تر کرده و این موجب توجه بهتر به توصیه‌های اصلاح الگوی مصرف است.
علی باقری از بحران شدید آب در روستاهای بجستان در تابستان آینده خبر داد و خواستار فرهنگ‌سازی بیشتر از طریق منابر و وعاظ شد.
فرمانده ناحیه سپاه هم خواستار برگزاری کارگاه های آموزشی برای تبیین بهتر طرح هدفمندی یارانه ها شد. رئیس اداره بازرگانی شهرستان نیز از تشکیل انجمن عمومی حمایت از مصرف کنندگان خبر داد و گفت: مدیریت در دو بخش تولید و مصرف به خانوارها واگذار شده و با توجه به فرهنگ مردم بجستان تاکنون مشکل خاصی گزارش نشده است.
رئیس اداره برق خاطرنشان کرد: آماده هرگونه اطلاع‌رسانی در مورد روش‌های صرفه‌جویی بهینه برق هستیم.
وفایی، فرمانده نیروی انتظامی هم پیشنهاد استفاده از دوچرخه توسط مسئولان را به‌عنوان راه‌حلی برای جلوگیری از مصرف انرژی و همچنین ترویج فرهنگ سلامت مطرح کرد.
محمدرضا عباس‌زاده بخشدار مرکزی بجستان نیز یکی از مهم‌ترین اقدامات را توجیه مردم در استفاده از اجناس مطابق با اصلاح الگوی مصرف دانست و خاطرنشان کرد: باید شعار اصلاح الگوی مصرف و همچنین روش‌های سرمایه‌گذاری کوچک را که موجب تولید و کارآفرینی است به مردم آموزش دهیم.
مطلب بعدی مورد بحث در این جلسه، برگزاری راهپیمایی روز ملی بصیرت بود که رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به تبیین اقدامات و مسئولیت‌های این روز پرداخت.
در پایان مصوب شد که راهپیمایی این روز از مسیر چهارراه وحدت به سمت مصلی نمازجمعه و با حضور هیئت مذهبی و همه اقشار مردم برگزار شود.

/ 0 نظر / 15 بازدید