اعزام 283 دانش‌آموز بجستانی به مناطق عملیاتی

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان بجستان گفت: 283 نفر از دانش‌آموزان بجستان به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.


به گزارش خبرگزاری فارس از بجستان، محمد صولتی در فرمانداری این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 123 نفر از دانش‌آموزان در ماه گذشته به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام شده‌اند.
فرماندار شهرستان بجستان تصریح کرد: در نوروز 1390 نیز 160 نفر از شهرستان بجستان به این مناطق خواهند رفت که از 6 فروردین ماه اعزام کاروان‌ها آغاز می‌شود.
صولتی ادامه داد: علت اصلی پیروزی‌ها در دفاع مقدس شناخت و آگاهی رزمندگان و ثابت قدمی آنها همراه با شهادت طلبی بود.
وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور موجب نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ ارزش‌ها است، تاکید کرد: با توجه به اقدامات دشمنان در زمینه هجمه‌های فرهنگی علیه ارزش‌های انقلاب اسلامی اردوهای راهیان نور مهم‌ترین عرصه تقویت ارزش‌ها و مقابله با تهاجم فرهنگی است.
وی بیان داشت: راهیان نور به عنوان یکی از معنوی‌ترین سفرها، نقش بزرگی در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت دارد؛ لذا نمی‌توان به آن با نگاه اقتصادی نگریست که اگر این اتفاق رخ دهد قطعا راهیان نور تضعیف خواهد شد.
صولتی اردوهای راهیان نور را عامل نهادینه‌شدن فرهنگ ایثار و شهادت دانست و تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان با تمام امکانات اردوهای راهیان نور را حمایت می‌کنند.
فرماندار شهرستان بجستان اظهار داشت: کاروان‌های راهیان نور ضمن بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس با ایجاد فضای معنوی زمینه انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده را فراهم می‌کنند.

/ 0 نظر / 12 بازدید