بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح گازرسانی در بجستان

شانا_ گروه گاز: همزمان با گرامیداشت هفته دولت، بهره برداری و عملیات اجرایی 57 طرح گازرسانی درخراسان رضوی آغاز می شود.

 

بنابراعلام روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی مدیر عامل شرکت گاز این استان درباره جزییات طرح های گازرسانی قابل بهره برداری در هفته دولت گفت: در هفته دولت امسال با تزریق گاز به371 کیلومتر خط انتقال گاز احداث شده در مناطق مختلف استان خراسان رضوی، شمار قابل توجهی از مردم ساکن در مسیر این خطوط از گازطبیعی بهره مند می شوند.

وی افزود: خطوط انتقال20 اینچ نیروگاه فردوسی به طول 7 کیلومتر،20 اینچ گناباد_ بجستان به طول50 کیلومتر،بجستان _ فردوس به طول 40 کیلومتر و فردوس _ بشرویه به طول 81 کیلومتر، خطوط انتقال گازی هستند که در گرامیداشت هفته دولت بهره برداری از آنها آغاز می شود.

معراجی همچنین از بهره برداری خط انتقال گاز سرخس_ کلاته _درگز به طول 193 کیلومتر در این  استان خبرداد و افزود: نصب تجهیزات روی این خط لوله 16 اینچ انجام شده است و در هفته دولت شاهد تزریق گاز و بهره برداری از آن نیز خواهیم بود.

بهره برداری از 24 طرح گازرسانی شهری و روستایی

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی بهره برداری از 8 طرح گازرسانی شهری و 16 طرح گازرسانی روستایی را از دیگر طرح های هفته دولت در این استان برشمرد و گفت: کندر، دولت آباد، بجستان، سلامی، کدکن،جنگل و سفید سنگ، همچنین 9 روستا در محور گلمکان 6 روستا در مشهد و روستای تکمار در خلیل آباد، طرح هایی هستند که آماده بهره برداری در هفته دولت خواهند بود.

وی گفت: در هفته دولت امسال عملیات اجرایی احداث خطوط انتقال گاز شهرهای قاسم آباد از توابع شهرستان "خواف" به طول 25 کیلومتر و "انابد" از توابع بردسکن به طول 34 کیلومتر نیز آغاز می شود.

آغاز عملیات گازرسانی به 24روستا
به گفته معراجی گازرسانی به 5 روستای خواف،11 روستای درگز، 4 روستای قوچان، روستاهای حیم، تپه سلام، بینالود، و دیزباد، همچنین گازرسانی به فاز 2 شهر جدید گلبهار و منطقه ملاصدرا در مشهد، دیگر طرح های هستند که در هفته دولت عملیات گازرسانی به آنها آغازخواهد شد.

/ 0 نظر / 7 بازدید