آسفالت شهر، ایجاد پایانه مسافربری و کامیون‌های باری در بجستان

ایسنا ٢٣/۴/١٣٨٨

شهردار بجستان خبر داد:
اختصاص بیش از ‌‌۵/۴ میلیارد ریال اعتبار جهت آسفالت شهر
ایجاد پایانه مسافربری و کامیون‌های باری در بجستان

شهردار بجستان از اختصاص بیش از ‌‌۵/۴ میلیارد ریال اعتبار جهت آسفالت و ترمیم معابر در این شهرستان خبر داد.

مرجانی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه خراسان، اعلام کرد: در راستای برنامه‌های دولت مبنی بر رفع محرومیت از سیمای مناطق، ‌‌۴ میلیارد و ‌‌٧٠٠ میلیون ریال برای آسفالت شهرستان بجستان اختصاص یافته که تاکنون یک میلیارد و ‌‌١٧۵ میلیون ریال آن تخصیص پیدا کرده است.

وی افزود: از محل هزینه منابع مذکور مراحل زیرسازی و آسفالت بلوار جدید الاحداث پاسداران با ‌‌٩ هزار و‌‌۵٧٠ متر مربع مساحت به اتمام رسیده است. همچنین مراحل آسفالت در حدود ‌‌٣۴ هزار متر مربع در بلوار بجستانی مقدم، خیابان فلسطین، بلوار شریعتی، شهرک فضای سبز‌، معابر اطراف اداره پست و بازار پست به پایان رسیده است.

شهردار بجستان اظهار کرد: از آنجا که تمام جدیت دولت بر واگذاری امور به مردم و مشارکت دادن آنها در پروژه‌های عمرانی است‌ در این راستا شهرداری بجستان با مشارکت مردم توانسته است طی سه ماهه اخیر، ‌‌٧ هزار متر مربع از پیاده‌روهای شهر را با موزاییک فرش کند که مصالح از طرف شهرداری بجستان تامین شده و دستمزد اجرا با مردم است؛ شهرداری بجستان تاکنون ‌‌٣٠٠ میلیون ریال در این زمینه هزینه کرده است.

وی گفت: شهرداری اقدام به انعقاد قرارداد با شرکت‌های مورد تایید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور جهت راه‌اندازی پورتال شهرداری کرده است که به زودی شاهد راه‌اندازی آن خواهیم بود.

مرجانی یادآور شد: با توجه به شروع اجرای تهیه طرح جامع و نداشتن نقشه بهنگام شهر، طی تقاضایی که از سازمان نقشه برداری کشور شد، عکسبرداری هوایی از ‌‌٩ هزار هکتار متر مربع انجام شده و با هماهنگی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مشاور جهت انتخاب عکس به نقشه انتخاب شده است.

وی افزود: این طرح با هزینه‌ای بالغ بر‌‌٣٣٠ میلیون ریال در دست مطالعه و اقدام است.

مرجانی از پیگیری شهرداری بجستان برای ایجاد پایانه مسافربری و ترمینال کامیون های باری در شهرستان خبر داد و ابراز امیدواری کرد به زودی شاهد کلنگ زنی این دو طرح عمده در بجستان باشیم.

/ 0 نظر / 6 بازدید