ایمن‌سازی نقاط پر حادثه در راه‌های بجستان

خبرگزاری فارس: مسئول نمایندگی راه و ترابری بجستان از ایمن سازی مهم‌ترین نقاط پر حادثه راه‌های حوزه استحفاظی این نمایندگی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، حسن غفوریان اظهار داشت: در سال گذشته دو نقطه پر حادثه حوزه استحفاظی راه‌های شهرستان شامل پیچ زین آباد در محور بجستان ـ فردوس و پیچ چاه فایز و مرندیز در محور فیض آباد ـ بجستان از طریق اقداماتی چون اصلاح شیب شیروانی، نصب علائم، نصب گاردریل، تعریض پل و ... اصلاح و ایمن‌سازی شده است.
مسئول نمایندگی راه و ترابری بجستان افزود: در همین بازه زمانی تعدادی دیگر از مهم‌ترین نقاط حادثه خیز راه‌های شهرستان در محورهای روستایی سریده، نوقع، جزین، آهنگ و صلح آباد نیز اصلاح و ایمن‌سازی شده است.
غفوریان در توضیح سایر اقدامات این نمایندگی برای ایمن‌سازی راه‌ها در سال گذشته گفت: نصب 2.5 کیلومتر گاردریل، ایجاد 70 کیلومتر شیار لرزاننده، انجام 250 کیلومتر خط کشی و تعمیر، بازسازی و نصب علائم اخباری، انتظاماتی و اطلاعاتی در اکثر محورهای بین شهری و روستایی حوزه استحفاظی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه در بازه زمانی مد نظر است.
وی ترک‌گیری و لکه‌گیری محورهای اصلی حوزه استحفاظی به طول 20 کیلومتر، تسطیح حریم قانونی تمام محورهای شهرستان، احداث هفت مورد پارکینگ در محورهای بین شهری و روستایی، شن و نمک پاشی در خروجی تمام محورهای شهرستان در فصل زمستان، احداث رادیه و برید جهت پل‌ها و ... را دیگر اقدامات نمایندگی راه و ترابری شهرستان بجستاندر سال 89 عنوان کرد.
با توجه به قرار گرفتن شهرستان بجستان در مسیر ارتباطی شش استان جنوبی و مرکزی کشور با مشهد و عبور تعداد بالایی از زائران امام رضا (ع) در سال از این مسیر ایمن سازی راه‌های بجستان از اهمیت بالایی در سلامت مسافران تابستانی استان برخوردار است.

/ 1 نظر / 11 بازدید