قیمت‌ها به بهانه اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها افزایش نیابد

خبرگزاری فارس: امام جمعه بجستان گفت: اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها خوب است اما نباید به بهانه اجرای این طرح، قیمت‌ها به طور ناگهانی افزایش یابد.

حجت‌الاسلام محمد‌حسین ایزدی امام جمعه بجستان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: شکی نیست که ضرورت اجرای این طرح در راستای عدالت و آموزه‌های دین اسلام خواهد بود چون یکی از اهداف اصلی این طرح کاهش مصرف و صرفه‌جویی بیشتر است.
امام جمعه بجستان تأکید کرد: یکی از مشکلات کشور در مقایسه با سایر کشورها، مصرف بالا به ویژه در زمینه انرژی و سوخت است که دلیل آن وفور نعمات فراوان از سوی خداوند متعال است اما باید این نعمت‌ها به طور صحیح استفاده تا همه بتوانند از این نعمت‌ها برخوردار شوند.
ایزدی تصریح کرد: تا به حال 30 درصد از مردم به خوبی از یارانه‌ها استفاده می‌کردند و با اجرای این طرح شهرهای دور‌افتاده و روستاها از این طرح راضی هستند چون آنها پیش از این نیز صرفه‌جویی کرده و این طرح به نفع آنان است.
امام جمعه بجستان ادامه داد: البته هر کاری که نیت خیر پشت آن باشد موفقیت‌آمیز است، اما باید با نظارت کافی با کسانی‌که قصد اخلال در اجرای این طرح را دارند مقابله شود و اجازه نداد خللی در اجرای این طرح صورت پذیرد.
ایزدی تصریح کرد: ضمانت اجرای این طرح همکاری و همیاری دولت و مردم خواهد بود و اگر مردم با این طرح همکاری نکنند خود مردم ضرر می‌کنند.
امام جمعه بجستان اظهار داشت: کسانی‌که قصد گرانفروشی دارند باید توسط مردم به مسئولان گزارش شوند و دولت نیز با به کار گماردن خدمتگزاران زیاد با آنان برخورد کند.
/ 0 نظر / 13 بازدید