یک احساس با نشاط

خراسان: یکی از کمک کنندگان به محرومان در شهرستان بجستان محمدرضا عندلیب است که در عرصه امدادگری، مربی گری و جمع آوری کمک های نقدی فعالیت کرده است.

- از چه سالی به فکر خدمت به محرومان افتادید؟

*با توجه به فعالیت های انسان دوستانه از جمله جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی و کمک به مصدومان حوادث و سوانح و خدمت رسانی به محرومان عضو یک نهاد خدمت رسان شده ام.

-در مدت ۲۶ سال چه اقداماتی کرده اید و در چه حوادثی به کمک مردم شتافته اید؟

* با توجه به این که حوادث زیادی از جمله زلزله در سطح کشور روی داده است در هر اتفاقی که نیاز به جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی بوده است شرکت کرده ام. علاوه بر این در اولین ساعت روی دادن زلزله زرند کرمان همراه با چند تن از امدادگران شهرستان و تعدادی از داوطلبان به محل حادثه رفتیم. مردم این شهر از ترس زلزله شب را بیرون از خانه ها سر کردند و به امدادرسانی و وسایل گرمایشی و حمایت های روحی وروانی نیاز مبرم داشتند که امدادگران در این مورد کمک شایانی به مردم کردند.

- آیا خودتان افرادی را هم از زیر آوار نجات داده اید؟

* امدادگران در جست وجوی افراد زیرآوار بودند و من هم موفق شدم جان ۵ نفر را از زیر آوار نجات دهم.

- از کمک به هم نوعان چه احساسی دارید؟

* کمک به هم نوع قبل از این که فایده ای برای افراد داشته باشد، خود امدادرسان به احساس شادابی و نشاط دست می یابد که این بسیار ارزشمند است.

- چه توصیه ای به دیگر افراد جامعه که دوست دارند در فعالیت های خیرخواهانه شرکت کنند دارید؟

*با توجه به سفارش اسلام مردم وظیفه دارند به هم نوع خود کمک کنند و بهترین های خودشان را در مسیر امدادرسانی صرف کنند. ما هم به عنوان پیکره ای از اجتماع بدون انتظار و توقع به مردم خدمت رسانی می کنیم و دیگران را به این امر تشویق می کنیم.

/ 0 نظر / 13 بازدید