سرمایه گذاری صنعتی؛ خراسان رضوی برای اولین بار دوم شد

قدس: کارآفرینان صنعتی و معدنی طی سال گذشته با دریافت 518 پروانه بهره برداری صنعتی و بیش از 14573 میلیارد ریال سرمایه گذاری در صنعت خراسان رضوی رتبه دوم سرمایه گذاری صنعتی کشور را کسب کردند.
سرپرست سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: طرحهای فوق شامل صنایع غذایی، شیمیایی، غیرفلزی و فلزی، لاستیک و پلاستیک، ماشین سازی و تجهیزات، نساجی و چرم، خودرو و نیرو محرکه، بسته بندی و سلولزی، برق و الکترونیک و صنایع معدنی می باشد که در شهرستانهای مشهد، نیشابور، تربت حیدریه، تربت جام، تایباد، درگز، سبزوار، قوچان، کاشمر، گناباد، سرخس، چناران، بردسکن، خواف، زاوه، فریمان، جغتای، تایباد، بجستان، خلیل آباد، کلات و جوین به بهره برداری رسیده و 9420 نفر را به طور مستقیم مشغول به کار کرده است.
وی گفت: در سال گذشته روند سرمایه گذاری صنعتی به شکلی بوده که با جذب بیش از 8 درصد سرمایه گذاری صورت گرفته در صنعت کشور، جایگاه دوم سرمایه گذاری صنعتی کشور به خراسان رضوی اختصاص یافته است.
وی اظهار امیدواری کرد: در سال 90 علاوه بر حفظ سرمایه گذاریهای موجود، ادامه روند رشد سرمایه گذاری صنعتی و معدنی مورد اهتمام قرار گرفته و با همت و تلاش کارآفرینان جبهه تولید، جهاد اقتصادی را در توسعه بیش از پیش این بخش شاهد باشیم.

/ 0 نظر / 12 بازدید