کمبود نیروی انسانی در دادگستری بجستان

فارس 7/4/1388

خبرگزاری فارس: رئیس دادگستری شهرستان بجستان گفت: کمبود نیروی انسانی در دادگستری شهرستان فشار کاری زیادی بر مسئولان وارد می‌کند.‌


حسین شفیعی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بجستان گفت: بیشترین پرونده‌های قضایی در بجستان مربوط به مسائل خانوادگی است که این مسئله نیاز به تأمل جدی و بررسی بیشتر دارد.
وی ادامه داد: آمار وقوع جرایم قتل و سرقت در شهرستان طی دو سال گذشته به نقطه صفر رسیده و با این وضعیت بجستان بنا به اظهار نظر کارشناسان نیروی انتظامی امن‌ترین منطقه استان خراسان رضوی است.
وی افزود: هر ماه 103 پرونده به دادگستری و 75 پرونده به دادسرا وارد می‌شود که با وجود کمبود نیروی انسانی تمام‌ پرونده‌ها به جز جرایم قتل در بجستان مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
وی خاطرنشان ساخت: با توجه به ارتقای منطقه با کمبود شدید نیروی انسانی در دادگستری مواجه هستیم.
شفیعی همچنین پنج شعبه فعال شوراهای حل اختلاف شهرستان را بازوی توانمند برای دستگاه قضایی خواند.
خبر دیگر از بجستان حاکی از این است که رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بجستان در گردهمایی مجریان طرح‌های مشارکت مردمی بیابان‌زدایی که در بجستان برگزار شد گفت: 2 هزار هکتار از مناطق بیابانی بجستان در قالب طرح‌های بیابان‌زدایی توسط بخش غیردولتی احیا شده است.
مجتبی محرابی افزود: در سال گذشته 200 هکتار نهال کاری و 100 هکتار بذرپاشی و جمع‌آوری بذور بومی توسط بخش دولتی و 600 هکتار توسط بخش غیر دولتی با مشارکت مردم انجام شد.

/ 0 نظر / 7 بازدید