راه اندازی اولین قطارهای مسافری طبس- مشهد و خواف- مشهد

قدس ۴/٣/١٣٨٨

خبرنگار قدس: اولین قطارهای مسافری طبس به مشهد و خواف- تربت حیدریه به مشهد به صورت یک روز در میان از یازدهم خردادماه سال جاری راه اندازی می شود.
کارشناس مسؤول روابط عمومی اداره کل راه آهن شرق گفت: این قطارها از نوع اتوبوسی درجه یک بوده و ظرفیت جا به جایی 480 مسافر در هر سرویس را دارد.
قیمت بلیت قطار مسافری طبس به مشهد 2950 تومان و قطار خواف به مشهد 1900 تومان می باشد. محمود رحمانی گفت: قطار مسافری طبس به مشهد ساعت 20/30 از طبس و 22/40 از مشهد حرکت می کند که این مسیر را در کمتر از هفت ساعت طی می کند و قطار مسافری خواف- تربت حیدریه به مشهد ساعت 6/55 از خواف و 14/25 از مشهد حرکت می کند که این مسیر را در کمتر از پنج ساعت طی می کند.
شایان ذکر است، اداره کل راه آهن شرق یکی از ادارات پانزده گانه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به مرکزیت طبس می باشد که در سال 1384 تأسیس گردید و زیر نظر معاون وزیر راه و ترابری فعالیت می کند و از محور خط آهن بافق- مشهد که در مدت چهار سال و دو سال زودتر از موعد مقرر احداث شد، بهره برداری می نماید.
وظیفه اصلی اداره کل راه آهن شرق بهره برداری از خط آهن بافق- کاشمر و انجام خدمات حمل و نقل بار و جا به جایی مسافر به وسیله قطار می باشد که در این راستا این اداره کل در سال 1387 از رشد 335 درصدی جا به جایی مسافر نسبت به سال 1386 برخوردار است و در سال 1387 بیش از یک میلیون و 700 هزار تن بار خالص توسط این اداره کل حمل شده است.
اداره کل راه آهن شرق در مجموع 40 ایستگاه در طول خط آهن 1087 کیلومتری بافق- کاشمر را پوشش می دهد که مهمترین ایستگاههای مسافری آن طبس، تربت حیدریه، خواف، بجستان و بهاباد می باشند.در حال حاضر نیز قطارهای یزد، کرمان و بندر عباس به مشهد از این مسیر عبور می کنند که مسافران طبسی می توانند همه روزه با این قطارها به مشهد عزیمت کنند که قیمت بلیت این قطارها از طبس به مشهد 12500 تومان است و علاوه بر این قطارهای اصفهان به مشهد و طبس به تهران و خواف- تربت حیدریه نیز در محور راه آهن شرق تردد می کنند.

/ 0 نظر / 10 بازدید