بستری برای فعالیت نابینایان وجود ندارد

خبرگزاری مهر: مدیرعامل جامعه نابینایان آشیان مهر گناباد گفت: در گناباد و بجستان در همه حوزه ها نابینا کنار گذاشته شده به طوری که هیچ بستری برای فعالیت آنان فراهم نشده است.

علی اعتصامیان در گفتگو با خبرنگار مهر در گناباد افزود: اکثر نابینایان این شهرستان ها  دارای مدرک تحصیلی در مقاطع دانشگاهی اند اما هیچ فرصت شغلی برای آنان فراهم نشده است.

مدیرعامل جامعه نابینایان آشیان مهر  افزود: در حال حاضر دو نابینای این شهرستان دارای مدرک دکترا و مدرس هستند و ۴ نفر نیز در مقطع ارشد و ۷ نفر در مقطع کارشناسی و ۱۰ نفر نیز فارغ التحصیل می باشند که این آمار نشان دهنده توانایی و موفقیت خوب نابینایان شهرستان است.

اعتصامیان خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود نابینایان فعال آماده به کار در شهرستان قانون سه درصد به کارگیری معلولان در این شهرستان اجرا نمی شود.

وی افزود: جامعه نابینایان این شهرستان با هدف شناسایی نابینایان سطح شهر و روستاهای شهرستان و همچنین شهرستان بجستان و بیرون آوردن فرد نابینا از خانه و کشاندن آن ها به جامعه و توانمندسازی این قشر از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی خواستار توجه بیشتر مسئولان رده بالای شهرستان به قشر نابینا شد  و ادامه داد: تاکنون ۱۰۰ نفر نابینا و کم بینا در شهرستان گناباد و ۳۰ نابینا در بجستان شناسایی شده اند که نیمی از آنان را مردان تشکیل می دهند.

اعتصامیان ایجاد جامعه نابینایان را در گناباد فرصتی بزرگ برای نابینایان این شهرستان عنوان کرد و گفت: یکی از مهم ترین نتایج و اقدام مثبت این مرکز کشاندن نابینایان به جامعه و رها کردن آن ها از گوشه نشینی است که خوشبختانه در این زمینه موفق بوده ایم.( ٠١/١٢/١٣٨٨)

/ 0 نظر / 6 بازدید