2شکارچی متخلف دستگیر شدند

خبرگزاری فارس: رئیس اداره حفاظت محیط زیست بجستان گفت: طی گشت و کنترل از عرصه‌های طبیعی شهرستان بجستان دو متخلف شکار و صید عرصه‌های طبیعی دستگیر شدند.


به گزارش خبرگزاری فارس از بجستان، علیرضا کیانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی گشت و کنترل از عرصه‌های طبیعی شهرستان بجستان دو متخلف شکار و صید که در عرصه‌های طبیعی شهرستان کلات اقدام به صید و شکار غیر مجاز کرده بودند توسط یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان دستگیر شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بجستان گفت: در این اقدام دو لاشه قوچ و میش وحشی و دو راس بره زنده به همراه ادوات صید و شکار و دو قبضه اسلحه از متخلفان کشف و ضبط شده است.
وی در ادامه افزود: این متخلفان پس از دستگیری ضمن تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و ادوات غیر مجاز صید و شکار آنها نیز کشف و ضبط شده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بجستان مبلغ ضرر و زیان ناشی از این جرم را 25 میلیون و 600 هزار ریال اعلام کرد و بیان داشت: پرونده قضایی این متخلفان تشکیل و برای بررسی و حکم نهایی به مراجع قضایی شهرستان ارجاع داده شده است.
کیانی تصریح کرد: اگر شکارچیان اقدام به زنده‌گیری و صید حیات وحش کنند شدیدا با آن‌ها برخورد می‌شود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بجستان با توصیه به تمام شکارچیان افزود: همانگونه که بارها از طریق رسانه‌های جمعی به شکارچیان و دوستداران محیط زیست اعلام شده است با توجه به اینکه در فصل زاد و ولد حیات وحش قرار داریم هرگونه حضور در عرصه‌های طبیعی منطقه تخلف محسوب می‌شود.
کیانی در ادامه اظهار داشت: همچنین تعداد هشت قطعه پرنده از نوع کبک و مینا که از یک نفر متخلف کشف و ضبط شده بود در عرصه‌های طبیعی این شهرستان رهاسازی شد.
وی با بیان اینکه پرونده این متخلف نیز تشکیل و به مراجعه قضایی معرفی شده است، اظهار داشت: شکارچیان و علاقمندان به طبیعت می‌توانند برای دریافت آخرین قوانین شکار و صید به پرتال سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین اداره‌کل حفاظت محیط زیست مراجعه کنند.

/ 1 نظر / 17 بازدید
دیدنی

عملکرد دکتر مهدیزاده http://amalkard8.blogfa.com/