یاقوت سرخ

بجستان در ايينه مطبوعات

تشکیل کارگروه مقابله با آنفلوانزای خوکی در بجستان
ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳۸۸/٥/۱٥  کلمات کلیدی:

بجستان- خبرنگار قدس: آنفلوانزای خوکی در سراسر جهان 200 هزار نفر را گرفتار نموده و منجر به مرگ 1200 نفر شده است.دکتر مسلم رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان گناباد در جلسه اعضای سلامت و کارگروه غذا در شهرستان بجستان گفت: علایم این بیماری با آنفلوانزای معمولی یکی است، اما نگرانی از آن است که اگر ترکیب این دو بیماری با همدیگر پیش بیاید، درصد مرگ و میر بیشتر خواهد شد.فرماندار بجستان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت رعایت نکات بهداشتی گفت: جوانی و زندگی انسان وابسته به سلامت است که باید به این مسأله حیاتی توجه جدی شود.
در این جلسه رئیس شورای شهر بجستان نیز با بیان اینکه بجستان در محور جاده های اصلی و پر تردد کشور قرار دارد و روزانه هفت هزار خودرو از محورهای مواصلاتی این شهرستان عبور می کنند، از رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خواستار تجهیز بیشتر مراکز اورژانسی این شهرستان شد.وی با اشاره به دو مورد تصادف دلخراش اخیر که در یک ساعت اتفاق افتاد، گفت: در زمینه ارائه کمکهای امدادی با مشکل کمبود آمبولانس و نیرو مواجه بوده ایم که نیاز به توجه بیشتری است.
دکتر مسلم نیز در پاسخ به این مطلب و ضمن رد تأخیر در جا به جایی مجروحان گفت: بزودی یک دستگاه خودرو به وسایل نقلیه بیمارستان بجستان افزوده می شود و مجروحان حوادث اخیر هم به موقع به مراکز بیمارستانی انتقال داده می شوند. (پنج شنبه 15مرداد ماه 1388)