یاقوت سرخ

بجستان در ايينه مطبوعات

آغاز عملیات اجرایی 6 طرح زیربنایی بخش معدن
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/٤/٢٦  کلمات کلیدی:

خبرگزاری موج - گروه صنعت
مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی ایران اعلام کرد: عملیات اجرایی شش پروژه زیربنایی بخش معدن با 250 میلیارد ریال اعتبار در نیمه نخست سال 88 آغاز خواهد شد.

به گزارش موج، علی ‌صدیقی‌فر، با اعلام این خبر افزود: این طرح‌ها شامل راه دسترسی به معادن ابرکوه در استان یزد، راه دسترسی به معادن پیرانشهر در استان آذربایجان غربی، برق رسانی به معادن محلات در استان مرکزی، برق رسانی به معادن دماوند در استان تهران، برق رسانی به معادن بجستان در استان خراسان رضوی و برق رسانی به معادن گرمسار در استان سمنان است.


وی افزود: با هدف دسترسی سهل‌تر به معادن مختلف کشور، عملیات اجرایی 10 پروژه زیربنایی در زمینه برق‌رسانی و راه‌سازی با بیش از 170 میلیارد ریال در سال 87 شروع شده است.
صدیقی فر تصریح کرد: پروژه‌های یاد شده شامل شش پروژه راه‌سازی و چهار پروژه برق‌رسانی است که تعدادی از آنها در سال گذشته به اتمام رسیده و برخی نیز در سال جاری خاتمه می‌یابد.

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی ایران گفت: از جمله پروژه‌های پایان یافته می‌توان به پروژه راه دسترسی به معادن استان گلستان، پروژه راه دسترسی به معادن جنوب غرب نهبندان در استان خراسان‌جنوبی و پروژه برق‌رسانی به معادن فراشبند در استان فارس اشاره کرد.
صدیقی‌فر در پایان ادامه داد: پروژه راه دسترسی به معادن مرمریت بجستان ـ فخرآباد در استان خراسان‌رضوی، پروژه راه دسترسی به معادن سنگ قروه در استان کردستان و پروژه برق‌رسانی به معادن جاجرم در استان خراسان‌شمالی نیز از جمله پروژه‌هایی هستند که در سال جاری عملیات اجرایی آنها به اتمام می‌رسد.