یاقوت سرخ

بجستان در ايينه مطبوعات

طرح تدوین استراتژی وتهیه برنامه پنجم توسعه دانشگاه آزاد اسلامی بجستان
ساعت ٩:٥۳ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/٤/٢٦  کلمات کلیدی:

ایسکا نیوز 18/4/1388

خبرگزاری ایسکانیوز: دکتر روحانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی گناباد گفت: درصدد برگزاری دومین کنفرانس مهندسی برق و الکترونیک ایران (ICEEE2009) با حضور اساتید و چهره های مطرح کشوری در دانشگاه آزاد اسلامی گناباد هستیم.

فعالیت های حوزه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد در سال گذشته در گفت و گوی دکتر روحانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با ایسکانیوز تشریح شد.
این گفت و گو به بهانه برگزاری دومین کنفرانس مهندسی برق و الکترونیک ایران با دبیر کنفرانس صورت گرفته که از نظر مخاطبان و کاربران ایسکانیوز می گذرد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص فعالیت های حوزه پژوهشی دانشگاه آزاد گناباد در سال گذشته موارد زیر را نام برد:
*برگزاری اولین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران
*مشارکت در برگزاری همایش اعتصام به به قران وعترت رمز انسجام و وحدت
*همکاری با دبیرخانه همایش بهلول شگفتی روزگار
*فراهم آوردن مقدمات برگزاری دومین کنفرانس مهندسی برق و الکترونیک ایران(ICEEE2009)
*فراهو اوردن امکانات لازم برای ارائه ثبت مقاله توسط اعضای هیئت علمی در مجامع علمی خارج از کشور در کشورهای آمریکا ،پرتغال ،مالزی،تایلند،کانادا وژاپن و بیست مقاله در مجامع علمی خارج از کشور
*تصویب ودر حال اجرانمودن 13 طرح پژوهشی درزمینه های مهندسی برق ،الکترونیک ،علوم پزشکی ،علوم اجتماعی
*تهیه پروپوزال طرح پژوهشی تدوین استراتژی وتهیه برنامه پنجم توسعه دانشگاه آزاد اسلامی گناباد و مرکز بجستان


*توسعه و تجهیز آزمایشگاهها و کارگاهها با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال
*توسعه و تجهیزمرکز فناوری اطلاعات وارتباطات دانشگاه با هزینه ای بالغ بر هفتصدمیلیون ریال
*تجهیز تالار اندیشه به سیستم ویدئوکنفرانس
* راه اندازی سیستم کنترل و نظارت بر آزمایشگاهها با دوربین های پیشرفته بر بستر شبکه یا هزینه ای بالغ بر دویست میلیون ریال
*خرید کتاب از نمایشگا ه بین المللی تهران به مبلغ دویست میلیون ریال
*جذب 43 عضو توسط باشگاه پژوهشگران جوان
*تقاضای افزایش پهنای باند اینترنت از یک گیگا بایت بر ثانیه به چهار گیگا بایت بر ثانیه
*خرید چهار دستگاه سرور جدید برای دانشگاه با هزینه ای بالغ بر شصت میلیون ریال
* راه اندازی سیستم پرداخت شهریه به صورت الکترونیکی
*برگزاری جلسات دفاع از شانزده پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی برق
*برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی برای دانشجویان وپرسنل ادارات وسازمانهای مختلف
*پیش بینی بودجه سال 1388 دانشگاه و ارائه عملکرد بودجه سال 1387 دانشگاه
دکتر روحانی در پاسخ به این سوال که برگزاری اولین کنفرانس مهندسی برق ایران (مرداد-85) چه نتایج و ماحصلی داشته ، گفت:اولین کنفرانس منطقه ای مهندسی برق( (RCEE2009در مرداد ماه 1385 با هدف گسترش مرزها ی دائمی و ارائه آخرین دستاوردهای علمی پژوهشگران ،دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزشی عالی و متخصصین صنایع وبا حضور چشمگیر اساتید برجسته مهندس برق کشور و سخنرانان ویژه از جمله:پروفسورکارولوکس ،پروفسور علی اکبر جلالی ،دکترمحامد پور معاون وزارت ICT ،دکتر ورهرام و دکتر عربی به مدت دو روز برگزار و حدود یکصد وسی مقاله توسط پژوهشگران کشور در دو روزبرگزاری کنفرانس ارائه شد.
وی درخصوص مقدمات و تجهیزات دومین کنفرانس مهندسی برق ایران به ایسکانیوز گفت: دومین کنفرانس مهندسی برق و الکترونیک ایران ( ICEEE2009) به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی گناباد و همکاری واحدهای مشهد،سبزوار،بجنورد،قائنات ،شهر مجلسی وبیرجند و برخی شرکت ها وانجمن های علمی معتبر در 28 و 29 مردادماه 1388 به مدت دو روز برگزار می شود.
روحانی افزود: این کنفرانس با هدف گسترش مرزهای دانش و تبادل نظر علمی و فنی در زمینه های مختلف مهندسی برق و ارائه یافته های نوین توسط پژوهشگران و اندیشمندان مراکز ،دانشگاهها و صنایع برنامه ریزی شده است.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی گناباد خاطرنشان کرد: کمیته برگزار کننده دومین کنفرانس در صدد است با برگزاری سخنرانی های کلیدی ،ارائه مقالات،نشست ها ی علمی تخصصی،برگزاری کارگاهها و میز گردهای آموزشی و پژوهشی و برپایی نمایشگاههای تخصصی در زمینه های موضوعی کنفرانس ،علاقمندان را با آخرین دستاوردهای دانش فنی در زمینه های مختلف مهندسی برق آشنا سازد.
وی گفت: کمیته علمی کنفرانس از کلیه پژوهشگران،صاحب نظران،متخصصان،دانشجویان وعلاقمندان در رشته های مختلف مهندسی برق دعوت می نماید تا مقالات خود را که حاوی آخرین یافته های علمی در زمینه ها ی موضوعی کنفرانس می باشد را بصورت الکترونیکی از طریق وب سایت WWW.ICEEE.ir ارسال کنند.